Fotokniha saal-digital: Recenze – Část 1.

Po recenzi tisku na plátno od Saal-digital jsem  dostal příležitost vyzkoušet fotoknihu. Fotoknihu jsem dostal s výraznou slevou výměnou za upřímnou recenzi.

Pro tvorbu knihy si zákazník musí stáhnout do PC program SaalDesigner4.0, který má zhruba 7.5 MB. Instalace  proběhla bez problémů a vcelku rychle, pro svůj běh však vyžaduje AdobeAir.  V programu se dají kromě knih vytvářet i jiné produkty od firmy Saal-Digital, jako kalendáře, oznámení či objednávat tisk fotek.

Zákazník má na výběr hned na začátku různé typy knih, jako knihu, sešit s kroužkovou vazbou a podobně.

Dále si vyberete velikost knihy

Potom si vyberete dataily, jako materiál desek, vatování a povrch papíru. Pozor, některé položky se zobrazí až po kliknutí na “vše ukázat”. Při najetí myší se zobrazí náhled materiálu.

Další krok je výběr počtu stránek

A prázdnou šablonu, nebo více či méně automatickou tvorbu knihy.

 

První a zásadní problém s tvorbou knihy vznikl tím, že jsem si vybral metalické desky. Při použití prázdné šablony a standardního materiálu desek je na přední a zadní stránce knihy zřetelně vyznačená vazba a zadní strana, viz. níže.

Já jsem si ale vybral metalický povrch, a návrh přední strany vypadal takto (viz níže), takže jsem napoprvé nepochopil, že jde o otevřené desky s vazbou uprostřed.

Do středu strany jsem tedy dal jméno a datum narození dítěte s tím, že jsem milně předpokládal, že bude uprostřed přední strany.

Další krok je nahrání fotografií, které je bezproblémové, fotky se umisťují na stránky intuitivně přetažením ze sloupce ikon vpravo. Tvorba návrhu knihy je vcelku rychlá a bezproblémová. Editor nabízí spoustu možností úprav fotografií a knihy, včetně změny materiálu desek a podobně. Také nabízí vpravo růžné šablony a clipartové obrázky. Samozřejmostí je možnost vložení textu.

Když jsme s návrhem spokojeni, stačí 2x kliknout vpravo dole na “Přidat do nákupního košíku” a dostaneme se na stránku se souhrnem projektu a dále zadáme poštovní adresu a způsob platby.

V příštím příspěvku již popíšu finální fotoknihu.

Leave a Comment